Select Page

Rekrutacja Kadry na V Wstęp Do Sztuk Wyzwolonych w Gardzienicach (październik 2019) trwa!

Co roku starsi Studenci i Studentki kierunku artes liberales organizują Konferencję Szkoleniową dla nowo przybywających na nasz kierunek.

W tym roku wyjazd wstępny będzie odbywał się już po raz piąty!

Zapraszamy wszystkich studentów i studentki kierunku artes liberales do dołączenia do wyjątkowej ekipy Dobrych Duchów naszego Wydziału i zgłoszenia się do organizacji V Wstępu do Sztuk Wyzwolonych – Gardzienice 2019!

termin zgłoszeń: 8.06
jak się zgłosić – przez formularz na stronie: https://forms.gle/sFfs1pkSBdZzYJ6a6
Kogo szukamy: Studentek i Studentów I, II i III Stopnia, kierunku artes liberales

O wyjeździe: https://wdswgardzienice.wordpress.com/2017/07/31/first-blog-post/

Idea wyjazdu:
Wyjazd do Gardzienic to przede wszystkim Spotkanie – studentów, starszych studentów i profesorów, zadzierzgnięcie pierwszych więzi, zadanie pierwszych pytań, zasianie możliwości myślenia o sprawach, które mogą być ważne w czasie studiowania. Pomyślany jest tak, aby był otwarciem relacji pomiędzy kolegium a nowymi studentami oraz studentami między sobą. Jest okazją do przekazania w szczególnych warunkach wszystkich tych słów i idei, które powinny zostać wypowiedziane na początku, by mogły być rozważane w drodze. Zaczniemy od pytań o świat i refleksji nad edukacją, szczególnie uniwersytecką, gwoli zachęcenia do ciągłego uświadamiania sobie kim i gdzie się jest, oraz jak chce się kształtować to miejsce. Chcemy też uprzedzić o podstawowych trudnościach, jakich nastręcza przejście między rolą ucznia lub studenta innego kierunku, a rolą studenta w tak nietypowym miejscu jakim jest Artes Liberales i poszukać sposobów, które pomogą nowym członkom naszej Wspólnoty poradzić sobie z tymi trudnościami.

Zuzanna Wiśnicka-Tomalak

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.