Prezentacja czasopisma naukowego „Anuario Histórico Ibérico. Anuário Histórico Ibérico” [„Iberyjskiego Rocznika Historycznego”]

W dniu 20 grudnia 2022 r. odbyła się prezentacja nowego czasopisma naukowego „Anuario Histórico Ibérico. Anuário Histórico Ibérico” [„Iberyjskiego Rocznika Historycznego”], wydawanego w języku hiszpańskim i portugalskim przez Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział „Artes Liberales” UW, który był organizatorem spotkania. Gości przywitał Prodziekan Wydziału „Artes Liberales” UW prof. Maciej Abramowicz, następnie głos zabrali: J.M. Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Zygmunt Lalak, J.E. Ambasador Hiszpanii w Polsce Pan Ramiro Fernández oraz Pan Jorge Henrique Vieira Rodrigues z Ambasady Republiki Portugalskiej w Polsce, Zastępca Szefa Misji. Na zakończenie prezentacji prof. Jan Kieniewicz, Przewodniczący Rady Naukowej „Anuario Histórico Ibérico. Anuário Histórico Ibérico”, oraz dr. hab. prof. UW Jan Stanisław Ciechanowski, Redaktor Naczelny Rocznika, przedstawili genezę powstania oraz cele nowego czasopisma. Prezentacja odbyła się w trybie stacjonarnym oraz na platformie Zoom w sali konferencyjnej Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w niej udział ok. 70 osób.