Polska Komisja Historii i Kultury Bałkanów (the Polish Commission of Balkan Culture and History) wzięła udział w Kongresie ASEEES (Association for Slavic East European and Eurasian Studies), który odbył się w San Francisco w dniach 21–28 listopada 2019 roku.

Zaproponowany przez Polską Komisję Historii i Kultury Bałkanów (the Polish Commission of Balkan Culture and History) panel został włączony w program obrad Kongresu ASEEES. Tytuł panelu: „About the Identity of Balkan Slavs”.

Uczestnicy: prof. dr hab. Jolanta Sujecka (Wydział „Artes Liberales” UW), dr Wojciech Sajkowski (Wydział Historyczny UAM), dr hab. Jędrzej Paszkiewicz (Wydział Historyczny UAM). Moderatorką panelu była dr Ewa Wróblewska-Trochimiuk (Instytut Slawistyki PAN).

Panelowi towarzyszyła ciekawa dyskusja ze specjalistami z USA.