Select Page

Plany urlopowe nauczycieli akademickich

Informacja Dziekana Wydziału „Artes Liberales” na temat urlopów nauczycieli akademickich

Szanowni Państwo,
Nawiązując do tego, co mówiłem na ostatnim posiedzeniu Rady Wydziału, zwracam się do Państwa z prośbą o PILNE złożenie planów urlopowych na rok 2018 uwzględniających urlop zaległy. Przypominam jednocześnie, że nauczyciel akademicki może wykorzystać urlop w czasie, w którym nie ma zajęć dydaktycznych. Nasz Wydział podlega w tej chwili audytowi dotyczącemu wykorzystania przez nauczycieli akademickich przysługującego im urlopu.

Proszę o złożenie planów urlopowych w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 lutego br. Wykaz dotyczący wymiaru urlopu jest dostępny w Sekretariacie Ogólnym Wydziału u p. Krystyny Szczytyńskiej.

Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego – wyrok z dnia 24 stycznia 2006 r. (sygn. akt I PK124/05, M.P. Pr. 2006/3/119), pracodawca może wysłać pracownika na zaległy urlop. Chciałbym uniknąć takiej sytuacji, iżby wbrew Państwa woli narzucać terminy wykorzystania urlopu.

Raz jeszcze chcę podkreślić, że niewykorzystywanie urlopów może pociągnąć za sobą wymierne tj. bardzo wysokie kary finansowe dla Wydziału i jego władz.

Z poważaniem,
Robert A. Sucharski

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.