Szanowni Państwo,

w związku z pojawiającymi się w sferze publicznej informacjami zarzucającymi jednemu z doktorantów Wydziału „Artes Liberales” przestępstwa o charakterze seksualnym i rozprowadzanie substancji odurzających chcielibyśmy wyrazić solidarność i współczucie wobec osób odczuwających ból i niepokojących się o własne bezpieczeństwo.

Mogą one liczyć na pomoc i wsparcie ze strony uczelni – służą nią Wsparcie UW | Uniwersytet Warszawski

Wierzymy w to, że przyjęte w Uniwersytecie Warszawskim procedury doprowadzą do satysfakcjonującego wszystkich wyjaśnienia.

Deklarujemy, iż naszym podstawowym celem jest stwarzanie takich warunków pracy, nauki i badań, w których sytuacje przemocowe w uczelni nie mogą mieć miejsca.

kolegium dziekańskie
Wydziału „Artes Liberales”