9 grudnia 2022 r. odbyło się posiedzenie Jury Nagrody „Studiów Źródłoznawczych” im. Stefana K. Kuczyńskiego, przyznawanej za polskie książki z dziedziny źródłoznawstwa i nauk pomocniczych historii oraz za książkowe edycje źródłowe dotyczące czasów od średniowiecza do XX w. Był to finał XI edycji konkursu, w której oceniano książki wydane w 2021 r.

W kategorii „Edycje źródłowe i pomoce naukowe” I nagrodę przyznano książce:

Corpus epistularum Ioannis Dantisci, editionem curant Georgius Axer et Anna Skolimowska, pars 1: Ioannis Dantisci epistulae Latinae, vol. 2: Ioannis Dantisci epistulae Latinae a. 1538–1539, e manuscriptis collegerunt, ediderunt, commentariis annotationibusque instruxerunt Anna Skolimowska et Catharina Gołąbek adiutrice Catharina Tomaszuk, Artium Liberalium Facultas – Universitas Varsoviensis, Academia Scientiarum et Litterarum Polona, sub patronatu Academiarum Unionis Internationalis, Varsoviae–Cracoviae 2021, ss. 356.

Więcej informacji o konkursie i nagrodach na stronie www.studia-zrodloznawcze.pl.