Welcome Point UW, wspólnie z Międzynarodową Organizacją ds. Migracji organizuje spotkania informacyjne dotyczące zagadnień związanych z legalizacją pobytu cudzoziemców na terenie Polski.

Przedstawiciele Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji omówią podczas spotkań między innymi następujące zagadnienia:

• Różnice pomiędzy wizą studencką a zezwoleniem na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach
  • Zezwolenie na pobyt stały w Polsce
  • Podjęcie stażu/praktyk podczas studiów
  • Podjęcie pracy podczas studiów i po studiach
  • Legalizacja pobytu na podstawie polskiego pochodzenia
  • Uprawnienia wynikające z posiadania Karty Polaka oraz polskiego pochodzenia

W związku z tym, że zrozumienie polskiego prawa i procedur sprawia największe trudności studentom, którzy nie znają języka polskiego, zaplanowano dwa spotkania:

– spotkanie przeprowadzone w języku polskim odbędzie się w czwartek 26 października 2017 r. o godz. 14.15;

– spotkanie w języku angielskim odbędzie się w piątek 27 października 2017 r. o godz. 14.15.

Obydwa spotkania będą miały miejsce na Kampusie Głównym i potrwają ok. 60 minut.

Informacja o dokładnym miejscu spotkań zostanie przesłana mailem do zarejestrowanych uczestników.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji poprzez wypełnienie formularza znajdującego się pod tym linkiem: (spotkanie w języku angielskim) lub po tym linkiem: (spotkanie w języku polskim).

Rejestracja na spotkania potrwa do 24 października.

Więcej informacji na stronie Welcome Point UW