Uniwersytet Warszawski po raz VI organizuje konkurs „Przedsiębiorca Roku Uniwersytetu Warszawskiego”.

Trudno byłoby wymienić, czym w swoim zawodowym życiu zajmują się absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego. Jest jednak cała grupa w społeczności UW, która zaangażowana jest w prowadzenie własnej firmy czy fundacji. Właśnie do takich osób skierowany jest konkurs.

Do konkursu Przedsiębiorca Roku UW mogą zgłosić się wszyscy pracownicy, studenci, doktoranci i absolwenci UW. W ten sposób Uniwersytet chce docenić tych wszystkich, którzy tworzą innowacje, zakładają i rozwijają nowe przedsiębiorstwa oraz działają na rzecz gospodarki i społeczeństwa.

Udział w konkursie wiąże się z możliwością wypromowania firmy, pokazania jej w nowym środowisku, odświeżenia, jak i nawiązania nowych kontaktów. W przypadku absolwentów pomaga w utrwaleniu relacji z Alma Mater.

Konkurs podzielony jest na kilka kategorii:

  • Master of Business – Przedsiębiorstwo, które osiągnęło sukces i funkcjonuje na rynku więcej niż 4 lata.
  • Start-up Roku UW – Do konkursu mogą̨ zostać́ zgłoszone wyłącznie start- upy, które zostały zgłoszone do rejestracji nie później niż 31. grudnia roku poprzedzającego edycję konkursu, w której firma bierze udział i działają̨ nie dłużej niż 5 lat.
  • Innowacja/ Innowator Roku – Przedsiębiorcy oferujący innowacyjne produkty lub usługi lub stosujący nowoczesne/ innowacyjne rozwiązania organizacyjne.
  • Przedsiębiorca społeczny – Organizacja, który wspiera działania na rzecz społeczeństwa.
  • Przedsiębiorca Korporacyjny – Pracownik, który zainicjował udokumentowane wdrożenie innowacyjnego produktu, usługi lub rozwiązania i jest studentem, doktorantem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegółowy opis kategorii a także regulamin konkursu znajdują się na www. Ta edycja konkursu również odbywa się pod patronatem Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz, który jest dostępny na stronie www.przedsiebiorcaroku.uw.edu.pl. Można to zrobić w dwóch wariantach- wypełnić formularz zgłaszając siebie/swoje przedsiębiorstwo lub zgłaszając kogoś – wtedy oczywiście formularz jest uproszczony.

Zgłoszenia można przesyłać do 3 kwietnia 2023 roku.

Uroczysta gala z wręczeniem nagród planowana jest na 31 maja.