III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Na osi hispanizmu. Ukraina – Polska – Hiszpania”

W dniu 22 grudnia 2022 r. odbyła się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Na osi hispanizmu. Ukraina – Polska – Hiszpania”, zorganizowana przez Wydział Nauk Politycznych Czarnomorskiego Narodowego Uniwersytetu im. Piotra Mohyły w Mikołajowie oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego pod patronatem Ambasady Hiszpanii w Ukrainie oraz Ambasady Hiszpanii w Polsce. Gości przywitały Dziekan Wydziału Nauk Politycznych Czarnomorskiego Narodowego Uniwersytetu w Mikołajowie prof. Anastasiia Khmel oraz Prodziekan Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Marciniak. Głos zabrał także Radca Minister Ambasady Hiszpanii w Polsce Pan Agustín Anguera de Sojo Baeza, Zastępca Szefa Misji, oraz prof. Jan Kieniewicz, Kierownik Ośrodka Badań nad Europejskimi Pograniczami im. Sofíi Casanovy Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. W konferencji wzięło udział 6 naukowców z Ukrainy, 5 z Polski i 3 z Hiszpanii. Spotkanie odbyło się na platformie Google Meet oraz Zoom w języku hiszpańskim.