Międzynarodowa Konferencja Naukowa “En el eje del hispanismo. Ucrania-Polonia-España” [Na osi hispanizmu. Ukraina – Polska – Hiszpania]

W dniu 18 grudnia 2020 r. na platformie Zoom odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. “En el eje del hispanismo. Ucrania-Polonia-España” [Na osi hispanizmu. Ukraina – Polska – Hiszpania], zorganizowana w języku hiszpańskim przez Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Nauk Politycznych oraz Wydział Filologii Czarnomorskiego Narodowego Uniwersytetu im. Piotra Mohyły w Mikołajowie na Ukrainie. W konferencji wzięło udział dziesięciu hispanistów z Ukrainy, Polski i Hiszpanii, reprezentujących dwa wspomniane uniwersytety, a także Winnicki Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Mychajła Kociubyńskiego, Ukraiński Uniwersytet Katolicki we Lwowie oraz Uniwersytet w Huelvie w Hiszpanii.