Select Page

Ludzie

Biogram

Doktorantka na Wydziale „Artes Liberales” UW, ukończyła filologię polską ze specjalizacją teatrologiczną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obroniła pracę magisterską pod tytułem: Istota przeżycia teatralnego w koncepcjach teatralnych Stanisława Ignacego Witkiewicza i Tadeusza Kantora. Obecnie pracuje nad rozprawą doktorską: Wobec romantyzmu. Witkacy wśród szyderców, pod kierunkiem prof. dr hab. Marii Kalinowskiej.

W swoich badaniach próbuje odkrywać nowe, nieznane oblicza autora Niemytych dusz. Stara się odpowiedzieć na nieoczywiste pytanie, czy Witkacy szydził z romantyzmu. Wyniki swojej pracy prezentowała na konferencjach naukowych: Witkacy 2014. Co jeszcze jest do odkrycia? – Słupsk 2014, Wokół Witkiewiczów – Zakopane 2015, Proza dwudziestolecia międzywojennego z dzisiejszej perspektywy – Kraków 2017, (Bez)kres romantyzmu. Nowoczesność w romantyzmie – romantyzm w nowoczesności – Kraków 2017, Spory romantyczne i spory o romantyzm (dawne i nowe) – Warszawa 2017.

Współpracuje z Instytutem Witkacego. Jest członkiem redakcji czasopisma Witkacy!

Publikacje

  • Witkacy – szyderca antyromantyczny? Trupy i widma w „Macieju Korbowie i Bellatrix” S.I. Witkiewicza oraz w „Beatryks Cenci” J. Słowackiego [w:] Witkacy 2014: co jeszcze jest do odkrycia?, red. J. Degler, Słupsk 2016.
  • Czy Witkacy „stał się eleuterystą”?, [w:] Wokół Witkiewiczów, „Rocznik Podhalański”, t. XI, 2016.
  • Wychowanie przez sztukę. Stanisław Witkiewicz i Witkacy a romantyzm, „Litteraria Copernicana” 2018, nr 1(25).
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content