Międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Polska i Hiszpania w europejskim wieku XIX (1789–1918): wyzwania i aspiracje” była także okazją do uczczenia jubileuszu 80-lecia prof. Jana Kieniewicza z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. W sali audytorium budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej, przy licznie zgromadzonej publiczności, Jubilat przedstawił wykład zatytułowany „Polska i Hiszpania przez wieki”. Podczas uroczystego zamknięcia konferencji władze Wydziału oraz uczniowie Profesora wręczyli Mu przygotowaną specjalnie z tej okazji księgę pt. Spain – India – Russia. Centres, Borderlands, and Peripheries of Civilisations. Anniversary Book Dedicated to Professor Jan Kieniewicz on His 80th Birthday, Jan Stanisław Ciechanowski, Cristina González Caizán, eds., wydaną przez Wydział „Artes Liberales” UW oraz Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa.

W tej części uroczystości wzięli udział: J.M. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcin Pałys, J.E. Ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama wraz ze współpracownikami, J.E. Ambasador Kolumbii w Polsce Javier Darío Higuera Ángel, J.E. Ambasador Chile w Polsce Julio Bravo Yubini wraz z małżonką, J.E. Ambasador Peru w Polsce Alberto Salas Barahona, J.E. Ambasador Urugwaju w Polsce Pablo Scheiner oraz J.E. Ambasador Wenezueli w Polsce Luis Adolfo Gómez Urdaneta, a także dyrektor Instytutu Cervantesa w Warszawie Josep Maria de Sagarra Ángel, dziekan Wydziału „Artes Liberales” UW prof. Robert A. Sucharski oraz dyrektor Kolegium Artes Liberales UW prof. Jerzy Axer.