Ciechanowski Jan Stanisław

USOS Biogram Ukończył historię oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował także w Collegium Invisibile oraz w Centrum Studiów Latynoamerykańskich UW. W latach 1999–2004 odbył studia doktoranckie na Wydziale Historycznym UW, zakończone w 2005 r. obroną pracy doktorskiej Rzeczpospolita Polska wobec hiszpańskiej wojny domowej (1936–1939) i uzyskaniem stopnia doktora nauk humanistycznych. Od roku akademickiego 2005/2006 adiunkt w Ośrodku Badań nad Tradycją Antyczną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej UW (następnie Instytucie Badań Interdyscyplinarnych „Artes Liberales” i Wydziale „Artes Liberales”). W 2019 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie historia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2022...