Select Page

II Spotkania Polsko-Hiszpańskie

Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, Ambasada Hiszpanii oraz Instytut Cervantesa w Warszawie zapraszają na II Spotkania Polsko-Hiszpańskie „Polska i Hiszpania. Stulecie przywrócenia stosunków dyplomatycznych. 1919–2019”.

Doroczny cykl Spotkań Polsko-Hiszpańskich organizowany przez Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, Ambasadę Hiszpanii oraz Instytut Cervantesa w Warszawie, ma na celu inicjowanie debat z udziałem hiszpańskich i polskich ekspertów na tematy poświęcone historii i kulturze obu krajów. Pragnie stać się bilateralnym forum dialogu i swobodnej wymiany pomiędzy społeczeństwami obywatelskimi obu krajów.

W 2018 r. cykl rozpoczął się analizą wyzwań i aspiracji obu krajów w kontekście europejskim i światowym w szeroko rozumianym XIX wieku, podcząwszy od Rewolucji Francuskiej aż do zakończenia Pierwszej Wojny Światowej. Tegoroczne, drugie Spotkania – „Polska i Hiszpania. Stulecie przywrócenia stosunków dyplomatycznych. 1919–2019” –  będą poświęcone stuleciu odnowienia hiszpańsko-polskich stosunków dyplomatycznych, które ustanowiono ponownie 20 maja 1919 r.

Konferencja odbędzie się w dniach 21–22 maja 2019 roku w Sali Kolumnowej i Auli w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej.

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.