W dniu 28 maja 2021 r. na platformie Google Meet odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „En el eje del hispanismo. Ucrania-Polonia-España” [Na osi hispanizmu. Ukraina – Polska – Hiszpania], zorganizowana w języku hiszpańskim przez Wydział Nauk Politycznych oraz Wydział Filologii Czarnomorskiego Narodowego Uniwersytetu im. Piotra Mohyły w Mikołajowie na Ukrainie oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

W konferencji – którą honorowym patronatem objęli Ambasadorzy Hiszpanii na Ukrainie oraz w Polsce – wzięło udział dwunastu hispanistów z Ukrainy, Polski i Hiszpanii, reprezentujących dwa wspomniane uniwersytety, a także Winnicki Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Mychajła Kociubyńskiego, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet La Rioja w Logroño i Uniwersytet CEU San Pablo w Madrycie.