11 grudnia 2020 Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego oraz The Polish Studies Programme of the University of Cambridge gościły w zdalnej rozmowie prof. Roberta Frosta, historyka z Uniwersytetu w Aberdeen. Dyskusja dotyczyła jego prac nad drugim tomem trzyczęściowej Oxfordzkiej historii unii polsko-litewskiej (tom 1 ukazał się w 2015, polski przekład: Oksfordzka historia unii polsko-litewskiej. Powstanie i rozwój 1385-1569, Poznań, Rebis: 2018).

Spotkanie dotyczyło idei republiki we wczesnonowożytnym państwie polsko-litewskim.

Moderator: dr Stanley Bill (University of Cambridge), słowo wstępne: prof. Paweł Stępień (Uniwersytet Warszawski). Wydarzenie zorganizowano we współpracy z The Centre for Polish-Lithuanian Studies, University of Aberdeen.