Select Page

Gronalia 2018

Gronalia 2018

Zarząd Samorządu Studentów naszego Wydziału oraz Studenckie Koło Naukowe Badania Gier ALEA UW zaprasza na Gronalia 2018 – Juwenalia regionalne Wydziału „Artes Liberales”. 11–12 maja 2018 r., w siedzibie Kolegium Artes Liberales przy ul. Dobrej 72.

Informacje od organizatorów:

GRANICE ŚWIATÓW
…to hasło przewodnie tegorocznej edycji. W piątek położymy nacisk na granicach pomiędzy grami a innymi dziedzinami kultury, natomiast sobotę poświęcimy rozważaniom dotyczącym konstruowania światów w różnych typach gier, od larpów po gry video.

Co was czeka w tym roku?

PANELE DYSKUSYJNE I WYKŁADY
Dwa dni oznaczają dwa razy więcej inspirujących wystąpień!
Tym razem świat game-devu zetknie się z humanistycznym namysłem nad grami.

Podobnie jak w zeszłym roku Gronalia będą okazją do przyjrzenia się procesom twórczym od kuchni. Gościć będziemy zarówno twórcow gier wideo, jak i planszówek oraz widowiskowych larpów.

Wśród naszych gości nie zabraknie również groznawców i kulturoznawców, którzy patrząc na kulturę gier z zewnątrz, dostrzegają więcej niż inni.

LARPY
Zagrać będzie można w piątek i w sobotę. Gry na od kilku do kilkunastu osób będą znakomitą okazją do spróbowania czegoś nowego dla tych, którzy nigdy nie mieli okazji larpować. Jednocześnie zapewniamy larpowców, że pewnie też nie będziecie się nudzili.

GRY PLANSZOWE
Przez cały czas trwania Gronaliów otwarty dla Was będzie Games Room, w którym będzie można wypożyczyć oraz wypróbować ze znajomymi naprawdę dużo ciekawych tytułów dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Avangarda
Sam Games Room nie będzie jedyną planszówkową atrakcją,
czekajcie na więcej informacji ale będzie moc (z nagrodami).

KONKURSY I INNE ATRAKCJE
Turniej planszówkowy to tylko jeden ze sposobów zdobycia gronaliowych nagród.
Bądźcie czujni. Więcej infromacji wkrótce.

Tworzenie gier i refleksyjny ich odbiór mogą mieć w sobie tyle samo piękna, co malarstwo czy literatura. Festiwal Sztuk Wyzwolonych „Intro” to cykl wydarzeń pozwalających cieszyć się kreatywnością studentów Wydziału „Artes Liberales”.
Link do strony Festiwalu Sztuk Wyzwolonych: https://introfestal.wordpress.com/

Tegoroczny finał regionaliów Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego przygotowywane przez ZSS Wydziału „Artes Liberales” UW oraz Koło Naukowe Badania Gier ALEA UW zwieńczają ten niezwykły tydzień inspiracji.

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content