6 grudnia 2022 r. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło listy rankingowe w konkursach OPUS 23, PRELUDIUM 21 oraz POLONEZ BIS 2, w których przyznano finansowanie łącznie 67 wnioskom złożonym przez badaczy z UW.

Wśród laureatek i laureatów konkursu PRELUDIUM 21 jest pani mgr Marta Pszczolińska z Wydziału „Artes Liberales”, której przyznano finansowanie na realizację projektu pt. „Antyk grecki i rzymski w czasopismach dla dzieci i młodzieży w PRL – edukacja klasyczna, propaganda ideologii politycznej czy wyraz sprzeciwu? Zmiany w recepcji antyku w Polsce Ludowej w latach 1945–1989”.

Pani mgr Marta Pszczolińska jest absolwentką kierunku studiów kulturoznawstwo – cywilizacja śródziemnomorska i członkinią miedzynarodowego zespołu badawczego kierowanego przez prof. dr hab. Katarzynę Marciniak realizującego grant ERC „Our Mythical Childhood…”.

Opis projektu „Antyk grecki i rzymski w czasopismach dla dzieci i młodzieży w PRL…” dostępny jest na stronie NCN.