Koło Naukowo-Artystyczne „Introit”, Koło Naukowe Badania Gier „Alea”, Koło badania i tworzenia Filmów „Cięcie”, Koło Naukowe Animal Studies, Zarząd Samorządu Studentów „Artes Liberales”, Dobre Duchy Artes Liberales, tARTlib zapraszają na Festiwal Sztuk Wyzwolonych „Intro” (7–13 maja 2018 r.).

Informacje od organizatorów:

Zapraszamy wszystkich tworzących STUDENTÓW, ABSOLWENTÓW oraz PRACOWNIKÓW i WSPÓŁPRACOWNIKÓW Wydziału „Artes Liberales” do zgłaszania swego udziału w festiwalu w zakresie: SZTUK WIZUALNYCH i SCENY OTWARTEJ.

Szczegóły i programZapisy.

Esencja Festiwalu:

Planujemy czas świąteczny, czas wymiany, czas przekraczania granic: festiwal sztuki i nauki (z naciskiem na tę pierwszą), współ-tworzonych przez Studentów, Wykładowców i Przyjaciół Wydziału „Artes Liberales”. Głównym celem Festiwalu jest udostępnienie przestrzeni i warunków wszystkim Twórcom zgromadzonym wokół Wydziału „Artes Liberales”, szczególnie zaś tym, którzy dotychczas nie mieli możliwości lub odwagi zaprezentować swoich prac artystycznych szerszej publiczności.

Naszym celem jest również wymiana doświadczeń, porad i inspiracji między twórcami bardziej zaawansowanymi, a tymi, którzy dopiero zaczynają.

  • Dla Sztuki i Nauki – by kwitły w miłosnym uścisku,
  • Dla Studentów, Pracowników i Współpracowników – Twórców którzy szukają pierwszych dróg, odwagi i sposobności do zaistnienia,
  • Dla bardziej doświadczonych tworzących – by dzielili się swoją wiedzą i czerpali inspirację,
  • Dla międzyludzkiej Universitas – byśmy się zintegrowali i poznali,
  • Dla Gości, by zobaczyli czym jest i jak działa Wydział „Artes Liberales”, co i jak wytwarza między ludźmi, między sztuką i nauką.

Chcemy przez tydzień festiwalu dowiedzieć się i zbadać zmysłowo JAK MOŻNA łączyć Naukę ze Sztuką, innymi słowy – zaprezentować istniejące już i podejmowane przez nas próby. Zapraszamy do wspólnego poszukiwania praktyczno-artystycznych dróg do wolności.

Program Festiwalu