Select Page

Edycja cyfrowa „Raptularza wschodniego” Juliusza Słowackiego

Laboratorium Romantyczne Wydziału „Artes Liberales” informuje o dalszych pracach nad stroną internetową o „Raptularzu wschodnim” Juliusza Słowackiego, a także całej twórczości poety. „Raptularz” Juliusza Słowackiego to notatnik zawierający rękopisy i rysunki poety związane z jego podróżą na Wschód.

Edycja cyfrowa notatnika jest częścią, a zarazem kontynuacją projektu badawczego realizowanego w ramach grantu Narodowego Centrum Nauki: „Odnaleziony raptularz Juliusza Słowackiego z podróży na Wschód jako romantyczne dzieło synkretyczne oraz źródło literackie i ikonograficzne do badań nad historią i kulturą XIX wieku”. Projektem kieruje prof. Maria Kalinowska.

Strona powstała z myślą o udostępnieniu dzieła Słowackiego jak największemu gronu odbiorców. Szeroki przekrój innych materiałów zamieszczonych na stronie pozwala bliżej zapoznać się z niesamowitą wyprawą poety oraz jej różnorodnymi kontekstami.

Adres www strony: www.slowacki.al.uw.edu.pl

Za koncepcję strony, redakcję i wybór materiału ikonograficznego odpowiada dr Milena Chilińska.

Edycja papierowa Raptularza

Trzytomowa publikacja poświęcona dziennikowi Słowackiego z podróży na Wschód ukazała się w 2019 roku nakładem Wydawnictwa DiG.

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content