Wykladowca Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego i reżyser Krzysztof Korwin-Piotrowski odebrał w Białymstoku nagrodę specjalną IPN za film KINDERLAGER POGRZEBIN w finale ogólnopolskiego konkursu „Audycja Historyczna Roku”, do którego zgłoszono ponad 50 filmów i audycji radiowych.

KINDERLAGER POGRZEBIN, wyprodukowany przez TVP, opowiada o zbrodni dokonanej przez Niemców w 1943 roku w Pogrzebieniu koło Raciborza. Przetrzymywano tam w okropnych warunkach żywieniowych i sanitarnych około 200 dzieci, których rodzice zostali zamordowani w obozach koncentracyjnych. Kilka miesięcy temu Korwin-Piotrowski otrzymał za ten dokument II nagrodę w konkursie Silesia Press w Katowicach. Film był pokazywany w szkołach, kinach i ośrodkach kultury w Polsce i w Niemczech oraz w siedzibie Sejmu RP.

Korwin-Piotrowski był również nominowany w konkursie „Audycja Historyczna Roku” do nagrody w kategorii Historia Regionalna za fabularyzowany film dokumentalny „Śląskie kobiety – polskie twierdze” wyprodukowany przez fundację Polskie Dziedzictwo Śląska. Za ten dokument reżyser odebrał niedawno w Warszawie III nagrodę przyznaną przez jury pod przewodnictwem Pawła Woldana na Festiwalu Polonijnym LOSY POLAKÓW.