Wśród piętnastu finalistów Nagród naukowych „Polityki” jest dr Monika Stobiecka z Wydziału „Artes Liberales”.

Program stypendialny Fundacji Tygodnika „Polityka” dla młodych naukowców prowadzony jest od 2001 roku. Piętnastu finalistów konkursu wskazuje kapituła profesorska. Należą do niej m.in. byli rektorzy UW prof. Katarzyna Chałasińska oraz prof. Marcin Pałys. Wszyscy finaliści otrzymują nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Spośród finalistów kapituła społeczna wybiera pięcioro laureatów, którzy otrzymują stypendium w wysokości 15 tys. zł.

Dr Monika Stobiecka z Wydziału „Artes Liberales” – jest absolwentką historii sztuki oraz archeologii na UW; ukończyła studiów doktoranckie na Wydziale „Artes Liberales” w ramach programu „Na styku kultury i natury”; jest laureatką Diamentowego Grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendystką Fundacji Kościuszkowskiej i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej; zajmuje się m.in. studiami muzealnymi.

Więcej informacji.