Dr Michał Fijałkowski: „Obraz natury w średniowiecznej epice rycerskiej i pieśni ludowej narodów północy”

Pracownia „Humanizm. Hermeneutyka wartości” na Wydziale „Artes Liberales” zaprasza na wykład dr. Michała Fijałkowskiego pt. „Obraz natury w średniowiecznej epice rycerskiej i pieśni ludowej narodów północy”.

Celem prelekcji jest interpretacja przedstawień natury w utworach średniowiecznych oraz ukazanie różnic między ich ukształtowaniem w epice rycerskiej i twórczości ludowej. Za przykłady służyć będą eposy Willehalm i Parsifal Wolframa von Eschenbach, Tristan Gottfrieda von Straßburg, anonimowa Pieśń o Nibelungach, jak również wybrane pieśni ludowe szkockie (Edward, Edward), duńskie (Topielec, Córka króla elfów, Elvehøj), niemieckie (Das Mädchen und die Haselstaude, Dzika róża, Rybak) oraz polskie (Pani pana zabiła).

Wykład odbędzie się 23 marca 2021 o godz. 16.00 on-line na platformie Google-Meet; meet.google.com/fwk-uoag-vgq.