Dr Julia Lewandowska weźmie udział w sympozjum „El fons antic de la Universitat de Barcelona amb perspectiva de gènere” (Zbiory specjalne archiwum Uniwersytetu w Barcelonie z perspektywy badań genderowych).

Wystąpienie gościnne pt. „«Estimuláronme a esta empressa los escritos de mugeres científicas, el deseo de seguir sus pisadas»: el derecho a ser autora en Ana Francisca Abarca de Bolea (O. Cist. 1602-ca. 1686)” będzie poświęce dwóm starodrukom przechowywanym w Archium UB autorstwa cysterskiej mniszki z Casbas (Aragonia) Anny Franciszki Abarca de Bolea „Catorze Vidas de Santas de la Orden de Císter” oraz „Vida de la Gloriosa Santa Susana” i zagadnieniom pamięci afektywnej, wspólnoty i autorstwa w XVII-wiecznej Hiszpanii.

Sympozjum towarzyszyć będzie wirtualna wystawa rękopisów i starodruków kobiecego autorstwa ze zbiorów UB:   https://crai.ub.edu/es/node/14857

Spotkanie w języku katalońskim i kastylijskim odbędzie się za pośrednictwem platformy BB Collaborate.

Linki do spotkań: