Prezentacje w Hiszpanii monografii „Por Napoleón en España. Los soldados polacos en los Sitios de Zaragoza (1808-1809)” autorstwa dr Cristiny González Caizán

W dniach 1, 2 i 3 lutego 2018 r. odbyły się w Madrycie, Saragossie oraz San Vicente de la Sonsierra we Wspólnocie Autonomicznej La Rioja prezentacje monografii „Por Napoleón en España. Los soldados polacos en los Sitios de Zaragoza (1808-1809)” (Za Napoleona w Hiszpanii. Udział żołnierzy polskich w oblężeniach Saragossy [1808–1809]) autorstwa dr Cristiny González Caizán z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego (Laboratorium „Sofía Casanova”). Opracowanie to zostało wydane w języku hiszpańskim w 2017 r. w Madrycie przez Forum Studiów nad Historią Wojskową Hiszpanii (Foro para el Estudio de la Historia Militar de España).

W stolicy Hiszpanii prezentacja miała miejsce 1 lutego w Centrum Kulturalnym Armii (Centro Cultural de los Ejércitos), a w Saragossie 2 lutego w Bibliotece Aragonii (Biblioteca de Aragón). Organizatorami tych spotkań byli: Instytut Polski w Madrycie oraz Forum Studiów nad Historią Wojskową Hiszpanii. Z kolei w San Vicente de la Sonsierra, rodzinnej miejscowości autorki, prezentacja odbyła się 3 lutego w miejscowym Urzędzie Gminy, zorganizowana przez tę ostatnią instytucję oraz Forum Studiów nad Historią Wojskową Hiszpanii.

Łącznie w trzech prezentacjach wzięło udział ponad 300 osób, w tym naukowcy, dyplomaci, wojskowi oraz hiszpańska Polonia.

Monografię można zakupić przez internet w Librería Dykinson (www.dykinson.com).