7 padździernika odbyła się inauguracja międzynarodowego centrum – The Cluster „The Past for the Present: International Research and Educational Programme”. Cluster utworzony został na Wydziale „Artes Liberales” na mocy umowy z Fakultät für Sprach- und Literaturwissenschaften, Universität München oraz Dipartimento di Storia Culture Civiltà i Dipartimento di Filologia Classica e Italianistica, Università di Bologna. Inauguracja miała miejsce w Monachium i wzięli w niej udział m.in. Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Monachijskiego Prof. Barbara Conradt, Dziekan Fakultät für Sprach- und Literaturwissenschaften Prof. Beate Kellner oraz przedstawiciel Bayerisches Staatsministerium für Bildung und Kultus, Wissenschaft und Kunst Johann Zwirglmaier.

Celem Cluster jest prowadzenie badań nad recepcją antyku w kulturze współczesnej w połączeniu z działaniami edukacyjnymi. Inauguracji towarzyszyły warsztaty i konferencja naukowa poświęcona odniesieniom do mitów i historii starożytnej w dziełach skierowanych do młodych odbiorców.

Pierwsze posiedzenie Rady Naukowej Cluster odbędzie się w grudniu na Wydziale „Artes Liberales”.

Galeria zdjęć z inauguracji Cluster na stronie Fakultät für Sprach- und Literaturwissenschaften.

Strona Cluster (w budowie).