O roli przypadku i ludzkim losie rozmawiają Jan Kieniewicz i ksiądz Stanisław Rabiej

Book Cover: Biografia człowieka
Autor: Jan Kieniewicz, Stanisław Rabiej
Wydawca:

„Inspirująca, intymna, mądra, szczera i głęboko humanistyczna książka, w której czytelnik znajdzie nie tylko biograficzne fakty i egzystencjalne refleksje na temat człowieczych losów historyka i teologa, lecz także oryginalne ujęcia przeplatających się ze sobą historii człowieka, cywilizacji i religii.

Książka stanowi zapis prowadzonej od 2019 roku rozmowy, często określaną przez Autorów także jako dialog, pomiędzy historykiem – prof. Janem Kieniewiczem i teologiem – ks. prof. Stanisławem Rabiejem. Na jej powstaniu zaważyło wspólne prowadzenie zajęć na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego pod tytułowym hasłem „Biografia człowieka”, wspólne doświadczenia pandemii, ale przede wszystkim wspólne zainteresowanie człowiekiem i jego losem. Specyfiką publikacji jest jej głęboko humanistyczny i chrześcijański charakter.

W rozważaniach przewija się kategoria losu jako niezbędna w tej biografii, a także przypadku. W efekcie otrzymujemy nie tylko niezwykle interesujące narracje autobiograficzne, lecz także elementy historii instytucji i świetną lekcję kultury akademickiej”.

Fragment recenzji - prof. dr hab. Ewa Domańska

O autorze

Jan Kieniewicz

ZOBACZ BIOGRAM


Stanisław Rabiej

ZOBACZ BIOGRAM