Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego i Kolegium Artes Liberales mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w dyskusji „Autonomia i doskonałość. Wyzwania rozwiązań systemowych”, która odbędzie się dnia 31 stycznia 2018 w Sali Senatu, w Budynku Rektoratu Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Gościem i uczestnikiem konferencji będzie Pan Premier Jarosław Gowin. Spotkanie odbędzie się w ramach dyskusji nad projektem Ustawy 2.0. Obrady rozpoczną się o godz. 10.00, a zakończą o 15.00.

Ramowy plan dyskusji

10.00–10.15

Otwarcie

prof. dr hab. Jerzy Axer (Dyrektor Kolegium Artes Liberales UW)
Piotr Müller (Podsekretarz Stanu, MNiSW)
prof. UW dr hab. Robert A. Sucharski (Dziekan Wydziału „Artes Liberales” UW)

10.15–11.30

Panel I: Interdyscyplinarność jako jedna z dróg do doskonałości w uniwersytecie

Moderator: prof. dr hab. Jerzy Axer
Uczestnicy: prof. UW dr hab. Jolanta Choińska-Mika (Prorektor UW), prof. dr hab. inż. Józef Lubacz (PW), prof. dr hab. Krzysztof Nawotka (UWr), prof. dr hab. Paweł Stępień (UW), prof. UW dr hab. Robert A. Sucharski, prof. dr hab. Stefan Zawadzki (UAM)

11.30-12.45

Panel IIPotencjał humanistyki jako partnera dla innych dziedzin nauki w uczelniach dążących do doskonałości.

Moderator: prof. dr hab. Marek Konarzewski (UW, UwB)
Uczestnicy: prof. dr hab. Ryszard Koziołek (Prorektor UŚ), prof. dr hab. Marek Kuś (PAN), dr hab. Aneta Pieniądz (UW), prof. dr hab. Maria Poprzęcka (UW), Maciej Witucki (Przewodniczący RN Orange Polska)

12.45–13.15

Lunch

13.15–14.30

Panel IIIUstawowe zachęty do doskonałości w badaniach i nauczaniu w projekcie ustawy 2.0.

Moderator: Piotr Müller (MNiSW)
Uczestnicy: dr hab. Maciej Duszczyk (Prorektor UW), dr Jarosław Gowin (Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego), dr hab. Emanuel Kulczycki (UAM), prof. UG dr hab. Anna Machnikowska (Prorektor UG), prof. dr hab. Zbigniew Marciniak (UW, Przewodniczący RGNiSW), prof. dr hab. Marek Wąsowicz (UW)

14.30–15.00

Podsumowanie obrad – Premier Jarosław Gowin