24 listopada 2022 r. dr Tijana Vuković, doktorantka prof. dr hab. Jolanty Sujeckiej, otrzymała wyróżnienie w ramach 27. edycji Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka za książkę wydaną w serii wydawniczej „Colloquia Balkanica” Wydziału „Artes Liberales” UW oraz Wydawnictwa DiG pt. Regaining the Past. Yugoslav Legacy in the Period of Transition: The Case of Formal and Alternative Institutions of Art and Culture in Serbia at the End of the 20th and the Beginning of the 21st Century. Wyróżnienie w imieniu laureatki odebrała prof. Jolanta Sujecka na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka
Nagroda im. prof. Jerzego Skowronka to nagroda honorowa przyznawana autorom i wydawcom w dziedzinie historii i archiwistyki. Ustanowiona w 1997 r. dla upamiętnienia tragicznie zmarłego dyrektora Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych Jerzego Skowronka.  Organizatorem Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka jest redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Nagroda jest przyznawana podczas Targów Książki Historycznej w Warszawie.

Seria „Colloquia Balkanica”

Seria „Colloquia Balkanica”, której symbol – głagolicka litera buky i jej łaciński, grecki i cyrylicki odpowiednik układają się w swoisty skrót Bałkanów, powstała w 2011 roku jako wspólna inicjatywa ówczesnego Instytutu Badań Interdyscyplinarnych „Artes Liberales” (dziś Wydziału „Artes Liberales) i Wydawnictwa DiG. Od samego początku celem serii była i nadal jest prezentacja szerokiego spektrum problemów i zagadnień badawczych dotyczących Bałkanów. Do tej pory ukazało się osiem tomów serii. Redaktorem naukowym serii jest prof. dr hab. Jolanta Sujecka.