Prof. Katarzyna Marciniak zaprasza na warsztaty w ramach projektu Our Mythical Childhood. Warsztaty odbędą się w dniach 14–20 maja 2018. r. Program warsztatów dostępny jest na stronie.

W ramach warsztatów 15 maja o godz. 17.00 w Kolegium Artes Liberales odbędzie się uroczystość rozstrzygniecia konkursu dla młodzieży „Antyk-kamera-akcja”.

Główne punkty programu to:

– premiera animacji Sappho Fragment 44: Hector and Andromache. A Wedding at Troy autorstwa Dr Sonyi Nevin i Steve’a Simonsa z University of Roehampton / Panoply Vase Animation Project, którzy w ramach projektu Our Mythical Childhood animują wazy z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie,
– prezentacja filmu Myths around Us studentów z Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego,
– prezentacja filmów zespołów laureatów i wyróżnionych w konkursie, połączona z wreczeniem nagród.