Select Page

10 marca: PrismWeek Warszawa – spotkanie Koła „ALEA”

Studenckie Koło Naukowe Badania Gier „ALEA” zaprasza na wydarzenie poświęcone larpom (grom teatralnym/improwizowanym) z antologii Prism w redakcji Piotra Milewskiego i Mikołaja Wichra. Spotkanie odbędzie się 10 marca 2018 r. o godz. 10.00 w Kolegium Artes Liberales.

Informacje od organizatorów:

Czasem najlepszym sposobem na zrozumienie innych jest wejść w ich buty i spojrzeć na świat ich oczami.

Koło Naukowe Badania Gier ALEA UW wraz z dr. Andrzejem Pierzchałą, koordynatorem międzynarodowej inicjatywy PrismWeek, mają przyjemność zaprosić Was do udziału w wydarzeniu poświęconym larpom (grom teatralnymi/improwizowanymi) z antologii Prism w redakcji Piotra Milewskiego i Mikołaja Wichra. Na miejscu wesprze nas również dr Ewa Janion, badaczka gender studies zajmująca się problemami polityki i tożsamości nieheteronormatywnej.
* * *

Nie ma programu godzinowego. Możecie przyjść w dowolnym momencie sami lub z grupą znajomych, a obecni na miejscu mistrzowie gry puszczą ją wam gdy tylko zbierze się odpowiednia ilość graczy.  Gry z antologii napisane są tak, żeby można w nich było uczestniczyć bez wcześniejszego doświadczenia, a prowadzący chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania! Gry trwają od 40 do 90 minut, dlatego prosimy przyjść przynajmniej czterdzieści minut przed zakończeniem wydarzenia.
* * *

Prism to zbiór gier poruszających tematykę mniejszości seksualnych. Nie ma żadnej linii ideologicznej, a scenariusze są owocem indywidualnych przeżyć i przemyśleń autorów, które graczom dają możliwość spojrzenia przez chwilę na świat ich oczami. Mogą pokazywać perspektywę mniejszości, konkretną sytuację lub mechanizm, zwracać uwagę na jakiś problem.

Antologia powstała dzięki wsparciu Kampanii Przeciw Homofobii: https://kph.org.pl/

Nie wiesz, co to jest larp?

Mówiąc najprościej, to aktyw­ność na pogra­ni­czu gry i sztuki, pole­ga­jąca na reali­za­cji zadań i celów poprzez wcie­la­niu się w role oraz na wspól­nym two­rze­niu i prze­ży­wa­niu opo­wie­ści, podob­nie jak w impro­wi­zo­wa­nym teatrze. Tak, dobrze Ci się wydaje. Gra miejska, escape room, popularna „mafia”, w którą chyba każdy grał, jadąc pociągiem na szkolną wycieczkę, to też pewnego rodzaju larp.
http://bb3c.pl/co-to-jest-larp/
*opis z trójmiejskiej edycji PrismWeek

Do zobaczenia w progach Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego!

Zobacz, gdzie jeszcze grają!
https://www.facebook.com/events/558459091185762/

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content